شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

Back شما اینجا هستید: نشرح آرشیو اخبار «برگزاری مراسم سالگرد شهیدان موسوی دامغانی و شاهچراغی»

«برگزاری مراسم سالگرد شهیدان موسوی دامغانی و شاهچراغی»

khabar-1

بیست و هشتمین سالگرد شهیدان روحانی، حجج اسلام شهید سید ابوالقاسم موسوی دامغانی و شهید سید حسن شاهچراغی نمایندگان شهرهای رامهرمز و دامغان در مجلس شورای اسلامی توسط خانواده ی این دو روحانی مجاهد در قم و دامغان برگزار گردید. این مراسم در شهر قم و در منزل شهید موسوی دامغانی با مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) آغاز گردید و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل داودالموسوی ادامه یافت. ایشان در سخنان خود به بیان ویژگی های اعتقادی و مردمی این دو شهید ارجمند پرداختند و خاطرات مهمی از دوران مبارزه و ایستادگی این شهیدان را بازگو نمودند. انشاءالله با تنظیم نوار این سخنرانی بتوانیم در آینده بخشی از خاطرات ایشان را پیرامون مبارزات شهیدان موسوی و شاهچراغی در پایگاه اینترنتی نشرح منتشر نماییم. هم چنین شایان ذکر است در مراسمی که در اجتماع خانواده ی شهید شاهچراغی در شهر دامغان و منزل این شهید ارجمند برگزار گردید مداح اهل بیت عصمت و طهارت(علیهمالسلام) به بیان مصائب خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام) پرداختند.

لازم به ذکر است در تاریخ یکم اسفندماه هزار و سیصد و شصت و چهار هجری شمسی هواپیمای جمعی از خدمتگزاران نظام اسلامی در پنج کیلومتری فرودگاه اهواز مورد حمله ی هواپیماهای جنگی عراق قرار گرفت که در این حادثه چهل و سه تن از شخصیت های انقلاب اسلامی از جمله آیۀ الله شیخ فضل الله محلاتی نماینده ی حضرت امام (ره) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجج اسلام والمسلمین سید ابوالقاسم موسوی دامغانی و سید حسن شاهچراغی و... به شهادت رسیدند.