شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

وصیت نامه ی شهید سید حسین تقوی(ف.سید جواد)

بسیجی شهید سید حسین تقوی (فرزند سید جواد) وصیت نامه ی خویش را که خطاب به والدین، خانواده، بستگان، دوستان، همسایگان و vasiyyat-08نیز پدران و مادران امت اسلامی می باشد در تاریخ 1364/3/18و قبل از عزیمت به جبهه در دامغان مرقوم داشته اند. شایان ذکر است با توجه  به مطالبی که در گفت و گوی ما با خواهر گرامی شان بیان شده است به نظر می رسد ایشان در عزیمت اول به جبهه نیز وصیت نامه ای را نوشته بوده اند که در دسترس نمی باشد. هم چنین تذکر این مطلب ضروری است به دلیل عدم دسترسی ما به نسخه ی اصلی وصیت نامه، آن چه در ادامه می آید بر اساس متنی می باشد که در سال های گذشته توسط واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی دامغان منتشر گردیده است.
این شهید والامقام در فرازی از وصیت نامه ی خویش می نویسند: باید برای آن [اسلام] خون ریخته شود تا زمانی که پرچم پر افتخار آن سراسر گیتی را در بر گیرد.
 

-------------------------------------

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللَّهُمَ‏ اجْعَلْنِي‏ مِنْ‏ جُنْدِكَ‏ فَإِنَّ جُنْدَكَ هُمُ الْغَالِبُونَ وَ اجْعَلْنِي مِنْ حِزْبِكَ فَإِنَّ حِزْبَكَ‏ هُمُ الْمُفْلِحُونَ‏ وَ اجْعَلْنِي مِنْ أَوْلِيَائِكَ فَإِنَّ أَوْلِيَاءَكَ‏ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ‏»                                    

با درود و سلام به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عج) روحی له الفدا و نائب بر حقش بزرگ رهبر انقلاب اسلامی ایران، یار و یاور مستضعفان، این قلب طپنده امّت حزب ا... ایران. او که با پیامش روحی تازه به بدن های بی روح ما می بخشد و نوید فتح و پیروزی به سربازان آقا امام زمان (عج) می دهد و با درود فراوان به روان پاک و طیّب شهدای اسلام از بدر و حنین تا کربلای حسین (ع) و از کربلای حسین(ع) تا کربلای ایران و با درود و سلام بر تمامی کفر ستیزان اسلام در سراسر گیتی.
حمد و سپاس بی کران خداوند را که بر ما منّت نهاد و ما را به راه انبیاء و اولیایش هدایت کرد تا بتوانیم در راه او و برای رضای اوگام برداریم و در این راه جان به جان آفرین تسلیم کنیم. قصد ندارم مطلبی را به عنوان وصیت بنویسم چون خیلی کوچکتر از آنم که شما را سفارشی کنم؛ فقط می خواهم چند نکته کوتاه را متذکر شوم.
پدر و مادر عزیزم؛ از این که شما را در این مدّت زندگی خیلی ناراحت کردم واقعاً از شما معذرت می خواهم و از زحماتی که در این مدّت برای من کشیده اید بسیار تشکر می کنم و از شما می خواهم که مرا ببخشید تا این که خداوند هم مرا ببخشد. اجر شما پیش خدا؛ و خداوند در آخرت اجر شما را خواهد داد. (انشاء الله)
و شما ای برادرانم و خواهرانم؛ از شما هم خیلی معذرت می خواهم که نتوانستم در این مدت رضایت شما را نسبت به خودم جلب کنم. امیدوارم که به بزرگواری خودتان مرا ببخشید.(آمین)
و شما ای بستگان مهربانم، که برای من زحمت زیادی کشیدید تا این که به این روز رسیدم، از شما تشکر می کنم به خاطر زحمات تان و امیدوارم که مورد لطف پروردگار قرار گیرید.(آمین)  
و شما ای دوستان عزیزم که هر کدام تان معلّم اخلاق و پند و اندرزدهنده خوبی برای من بودید ولی افسوس که من ارزش شما را ندانستم و در مدّتی که با شما بودم ایجاد مزاحمت برای شما می کردم و موجب ناراحتی شما می شدم؛ از شما خیلی پوزش می طلبم و امیدوارم که به بزرگواری خویش مرا ببخشید. از شما، کلّیه برادرانی که مرا می شناسید التماس دعا دارم. إنشاء الله که مورد عنایت حق تعالی قرار گیرید.
کلامی با شما پدران و مادران عزیز:
اگر دوست دارید در زیر پرچم اسلام و حکومت اسلامی زندگی کنید از رفتن فرزندانتان به جبهه ها جلوگیری نکنید چرا که باید فردای قیامت جواب فاطمه زهرا (س) را دهید؛ جواب زینب و ربابه را دهید؛ آیا می توانید؟
اسلام امروز به وجود چنین جوانانی افتخار می کند و از وجود چنین جوانانی استفاده می کند. باید خون این جوانان در راه اهداف واقعی اسلام و قرآن ریخته شود. می دانید که اسلام، آغاز با خون رشد کرده و مادام که پابرجای است باید برای آن خون ریخته شود تا زمانی که پرچم  پر افتخار آن سراسر گیتی را در بر گیرد. دیگر نمی خواهم مطلبی را بنویسم. به امید فتح نهایی کفرستیزان اسلام در سراسر گیتی.

«التماس دعا از همگی شما»

امام را دعا کنید.         
در ضمن من دو ماه روزه قرض دارم.
رزمندگان اسلام را دعا کنید.

به تاریخ 1364/3/18 - سید حسین تقوی فرزند سید جواد متولد 1346 شماره شناسنامه 986 صادره از دامغان.