شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

زندگی نامه ی پدر و مادر شهید محمد حسن واحدی

پدر شهید21

بسیجی مقاوم حاج رضا واحدی پدر بزرگوار شهید محمد حسن واحدی، متولد سال1316 هجری شمسی در روستای حسن آباد دامغان می باشد . تربیت وی بدنبال فوت پدر در سنین نوجوانی بر دوش مادری افتاد که اهل نماز شب و مسجد و شیفته ی اهل بیت(علیهم السلام) و بسیار زحمتکش بود . این مادر با وجود بی سوادی از طبعی لطیف و قریحه ی شعر نیز برخوردار بود.

ایشان در همان سال ها برای تأمین هزینه ی خانواده به کارگری روی آورد و سال های متمادی با شغل بنایی برای خود و خانواده روزی حلال فراهم ساخت .

وی در دوران مبارزه با رژیم فاسد پهلوی با حضور مداوم در صحنه های انقلاب به فعالیتهای اجتماعی خود عمق بخشید و پس از شکل گیری انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس جهت دفاع از اسلام و انقلاب در جبهه های نبرد حضور پیدا کرد که تداوم این حضور، مجروحیت بوسیله ی بمب های شیمیایی را بدنبال داشت . ایشان برای بار دوم نیز در منطقه ی جزیره ی مجنون بواسطه ی آتش عقبه ی آر پی جی از ناحیه ی کمر دچار سوختگی شدید گردید که هم اکنون به واسطه ی آثار به جای مانده از این جراحات در منزل بستری و مورد مداوا قرار می گیرند . وی هم چنین در زمان تجاوز اسرائیل به لبنان در سال67 و مبارزات مسلمانان این کشور به مدت چهار ماه به لبنان اعزام شد و به یاری مردم مظلوم لبنان اقدام نمودند .