شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

Back شما اینجا هستید: نشرح ستارگان پرفروغ شهید سید مهدی شاهچراغ وصیت نامه

وصیت نامه ی شهید سید مهدی شاهچراغ

شهید سید مهدی شاهچراغی وصیت نامه ی زیبای خویش را در تاریخ 1361/2/11 هجری شمسی (یک روز قبل 23-6از اعزام به جبهه) مرقوم نموده و بنابر منابع موجود 9 روز بعد در تاریخ 1361/2/19 در ورودی شهر خرمشهر - روبروی پلیس راه- به شهادت می رسند. ایشان هم زمان با نوشتن این وصیت نامه نواری را هم ضبط کرده اند که در آن با اطرافیان و بستگان خداحافظی می نمایند که خوشبختانه صدای ایشان موجود می باشد. نکته ی مهم در وصیت نامه ی ایشان توجه این شهید والامقام به مسأله ی حق الناس و نیز علاقه ی وی به امام خمینی( ره) می باشد. این جمله نیز نشان از بزرگی روح این جوان مسلمان دارد که خطاب به خانواده شان می گوید: همسرم بعد از من اختیار ازدواج دارد و می تواند ازدواج کند.

 

«وصیت نامه»

اینجانب سید مهدی شاهچراغ  فرزند سید علی اکبر متولد سال 1338 شهرستان دامغان این وصیت نامه را در تاریخ   1361/2/11در منزل مسکونی می نویسم  و در تاریخ 1361/2/12 عازم به جبهه های جنگ حق علیه باطل می شوم. اگر چنان چه سعادت شهادت را داشتم بعد از  شهادتم وارثان اینجانب پدرم و بعد همسرم و بچه ای که در رحم همسرم می باشند. اختیارکلیه اموالم دست پدرم می باشد. مبالغی بدهکار میباشم که عبارتند از مبلغ 100(یکصد) تومان به سید علی عمو ذبیح [و] 200(دویست) تومان به پدرم سیدعلی اکبر بدهکار می باشم. از فروش اموال یک چهارم آن را خرج کفن و دفن و مراسم ونماز و روزه برایم بخوانند و مابقی را هرآن چه که پدرم می داند بکند و همسرم بعد از من اختیار ازدواج دارد و می تواند ازدواج کند. دیگر عرضی ندارم بجز سلامتی کلیه قومان و خویشان و از دعا کردن امام یادتان نرود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
        61/2/11  - سید مهدی شاهچراغ

بسم الله الرحمن الرحیم
نصر من الله و فتح قریب


    ..............................................................................................................................................    

                   
[ تذکر: با توجه به این که  اصل وصیت نامه را نیافتیم لذا نتوانستیم دقیقاً جملاتی را که شهید سید مهدی شاهچراغ در ذیل وصیت نامه مرقوم نموده اند را ثبت نماییم ولی با سئوالی که از برادر شهید جناب آقای سید داود شاهچراغی و نیز همسر محترمه ی ایشان صورت گرفت مشخص گردید شهید در این قسمت ظاهراً جمله ای از امام(ره) مبنی بر این که «مملکت ما مملکت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) است» را نوشته و سفارش کرده بودند که «برای امام دعا کنید» . همچنین این بزرگواران بیان داشتند یک قطعه کاغذ کاهی ضمیمه ی وصیت نامه بوده است که از مفاد آن اطلاعی در دست نمی باشد و مفقود گردیده است.]