شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

Back شما اینجا هستید: نشرح ستارگان پرفروغ شهید علی اصغر سلطانی پدر و مادر

زندگی پدر و مادر شهید علی اصغر سلطانی

پدر شهید

مرحوم مشهدی عباسعلی سلطانی فرزند محمد حسن و پدر ارجمند سرباز سرافراز، شهید علی اصغر سلطانی به سال 1310 هجری شمسی در روستای حسن آباد شهرستان دامغان دیده به جهان گشودند. آن چه اطرافیان در مورد ایشان بیان می کنند حکایت از آن دارد که به منظور تهیه ی مخارج و هزینه های زندگی زحمات زیادی را متحمل می گردیده اند و از طریق کشاورزی و هم زمان کارگری معاش خانواده را تأمین می کرده اند که در این رابطه احداث ساختمان مخابرات روستا نمونه ی خوبی از کارگری و زحمت کشی این پدر و فرزند می باشد. خصیصه ی دیگر این مرد مظلومیت است که بر سر زبان ها می باشد. ایشان سرانجام در حالی که تنها 58 سال داشته اند، از دنیای فانی رحلت کرده و به دیدار فرزند جوان شان در سرای ابدی می شتابند؛ روحش شاد

16

مادر شهید

خانم زهرا گلابی فرزند محمد حسن، مادرگرامی شهید علی اصغر سلطانی، متولد سال 1321 هجری شمسی در قریه ی مجدآباد از سلسله روستاهای قهاب رستاق دامغان می باشد. ایشان نیز هم چون شوهر بزرگوارشان با ایستادگی در برابر سختی های زندگی  و با کار و زحمت کشی در محیط خانه جهت رشد فرزندان تلاش می کرده اند . کارهایی هم چون پختن نان و بافتن پارچه هایی که در اصطلاح مردم دامغان به کار بافی معروف می باشد از کم ترین زحماتی است که در محیط منزل تحمل کرده اند که نگهداری از 8 فرزند که خداوند متعال به ایشان عطا کرده بوده اند؛ را نیز باید بدان اضافه نمود.