شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

Back شما اینجا هستید: نشرح ستارگان پرفروغ شهید علی رضا واحدی پدر و مادر

زندگی پدر و مادر شهید علی رضا واحدی

پدر شهید

مرحوم عبدالجواد واحدی فرزند رضا پدر شهید بزرگوار علی رضا واحدی به سال 1304 در روستای حسن آباد دامغان چشم به جهان گشود. اطرافیان از وی این گونه یاد می کنند: خوش رفتار با مردم ، اهل ارتباط با خویشاوندان و همچنین عادت به سفره انداختن و علاقه به اطعام فامیل و دوستان داشته اند و این همه در حالی بوده است که از جهت درآمد و وضعیت معیشت در شرایط بسیار سختی قرار داشته اند . وی از شرکت کنندگان در مجالس اهل بیت (علیهم السلام) بود.این پدر بزرگوار سرانجام در تاریخ 1368/1/31 و در سن 64 سالگی بر اثربیماری از دنیا رفتند و به فرزند شهید خود ملحق گردیدند.


17          

مادر شهید

سرکار خانم رقیه واحدی فرزندکربلائی حسین، مادر شهید همیشه جاوید علی رضا واحدی متولد روستای حسن آباد دامغان می باشند. آن چه از روحیات ایشان می توان بیان نمود این است که تحمل سختی ها و شرایط دشوار معیشتی و روبرو شدن با داغ چند جوان از او کوهی استوار ساخته است . از ویژگی های بارز در شخصیت این مادر زحمات فراوانی است که در محیط منزل و برای تربیت فرزندان شان متحمل گردیده اند؛ به طوری که علاوه برکار در خانه و بزرگ نمودن چند فرزند همواره با بافت پارچه های سنتی و رو فرشی به تامین معاش خانواده نیزکمک می کرده اند .ایشان به مسائل دینی و شرعی اهمیت زیادی قائل هستند و اهل شرکت در مجالس اهل بیت علیهم السلام می باشند. به نظر می رسد شهید علی رضا مظلومیت را از مادر دریافت کرده است .