شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

وصیت نامه ی شهید ماشاءالله حاجی کمالی

آن چه در ذیل آمده است متن وصیت نامه شهید ماشاءالله حاجی کمالی می باشد که در آخرین اعزام ایشان به جبهه مرقوم گردیده است و در بردارنده سفارشاتی به مادربزرگوارشان و بستگان و مردم شهید پرور می باشد . ایشان در فرازی از این وصیت نامه خطاب به مردم با تأکید نسبت به هوشیاری مردم در برابر وظایف شان می نویسند : اگر دین شما از بین برود آبرو و حیثیت شما از بین رفته است .  

 

بنام خدای بزرگ        

( انا لله و انا الیه راجعون )      

بدرستیکه از سوی خدا آمده ایم و به سوی او خواهیم رفت

اول چیزی که مهم است ، مادرم ؛که از او می خواهم اگر بدی و ناراحتی از من دیده است مرا به 1004
بزرگی خودش عفو کند و مرا ببخشد . از تو مادرم می خواهم که طلب آمرزش برای من بکنی و مرا دعا کنی . مادر جان مرا ببخشید که نتوانستم زحمات شما را جبران کنم به بزرگی خودت مرا ببخش . از دیگر اعضای خانواده ام می خواهم که اگر ناراحتی از من دیده اید مرا عفو کنند.

مادر جان من چیزی ندارم به آن صورت که ببخشم ولی بعنوان این که چیزی از زبانم و از گفته ام ناگفته نماند می خواهم بگویم که چرخ مرا به اکبر بدهید و اثاث زندگیم را به برادرم اکبر بدهید.
مادر جان و ای خانواده ام از شما می خواهم که برای من خیلی ناراحتی نکنید و از خدا بخواهید که مرا ببخشد .
آخرین صحبتم به مردم شهید پرور است که از آنها می خواهم امام را یاری کنند و او را تنها نگذارند و جبهه را پر نمایند تا اسلام در جهان زنده بماند ان شاء الله . اگر دین شما از بین برود آبرو و حیثیت شما از بین رفته است.
از دوستان و همسایگان می خواهم که اگر از من ناراحتی دیده اند مرا به بزرگی خودشان عفو کنند.
مادر جان برای من گریه و زاری نکن که دشمن خوشحال می شود ، راه من راه حق است پس در راه حق و خدا ، مردن ناراحتی ندارد . دیگر عرضی ندارم . والسلام
                                                                                                                                                                                                                                
                                                                 

  ماشاء الله حاجی کمالی 66/11/13