شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

Back شما اینجا هستید: نشرح ستارگان پرفروغ شهید محمد حسن واحدی مصاحبه ها مصاحبه با همسرِ پدر

مصاحبه با همسرِ پدر

shahidan-21

-        لطفاً مقداری از روحیات شهید را برای ما بیان نمائید.

من در زمانی به این خانه وارد شدم که محمد حسن در سن کودکی بودند و به همین خاطر از صفات و روحیات ایشان آگاهی کامل دارم . محمد در خانه بسیار مؤدب بودند و اخلاقشان خوب بود . از ویژگی های محمد حسن این بود که در دوره ی جوانی اهل نماز شب بودند ؛ کلاً به نماز اهمیت می دادند به طوری که نماز جمعه و جماعت شان ترک نمی شد . هنگامی که در خانه بود معمولاً مطالعه می کرد ، به نوارهای مذهبی علاقه مند بود و نوارهای مداحی و نوحه ی آقای آهنگران را گوش می کردند. من در این چهار یا پنج سالی که به عنوان همسر پدر شان با شهید زندگی کرده ام از ایشان راضی بودم و ایشان هم از ما راضی بودند .

یادم هست وقتی بار آخر که می خواست به جبهه برود ،گفت: جان شما و جان بچه ها! چون آن موقع مرضیه و مهدی خیلی کوچک بودند ، می خواست خاطرش جمع باشد؟ گفتم :خاطرت جمع باشد من از بچه ها خوب نگهداری می کنم.محمد حسن به بچه ها خیلی وابسته بود، و چون مادرشان نبود بچه ها را خیلی دوست می داشت و به آن ها محبت می کرد .