شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

آب و هوا

حسن آباد در ضلع جنوبي رشته كوه البرز و حاشيه دشت كوير استقرار يافته و اقليم گرم نيمه بياباني دارد ، ميزان بارندگي در آن اندك و پوشش گياهي آن تُنُك است. وضعیت آب و هوای روستا در تابستان گرم و خشك و با زمستان های سرد همراه با وزش بادهای شدید که در قدیم با داشتن تپه های شنی، طوفانِ شن های روان، هوا را تیره و تاریک می كرده است  و زندگی را برای عموم مردم مختل می نمود ، البته هم اکنون به همت سازمان منابع طبیعی با طرح عظیم تثبیت شن کویر و کشت بوته های وحشی از قبیل تاغ و گز این طوفان ها مهار شده است و هر چند سال یک بار نیز مراتع کویری حسن آباد با بوته کاری احیاء می گردد؛ به عنوان مثال در سال 1370 شمسي بیش از 50 هکتار از کویر حسن آباد به همت بسیج سازندگی و همکاری منابع طبیعی بوته كاري صورت گرفته است.

كوير حاج علي قلي هم در شرق حسن آباد از جاذبه هاي مهم روستا و استان به شمار مي آيد و واجد ارزش ديداري و گردشگري فراوان است. آب و هواي كوير در نيمي از سال مطلوب است ، اما شبهاي بسيار سردي دارد. آسمان پر ستاره ، سكوت محض و آرامش كامل ، چشم اندازهاي متنوع ، سراب هاي اغوا كننده ، زمينهاي سياه و سفيد كوير به راستي براي شهر نشينان و طالبان مناظر بكر و بديع ، ديدني و شگفت انگيز است. در 1285 شمسی «سون هدين» جهانگرد سوئدي از كوير حسن آباد گذشت و در كتاب خود به حسن آباد و روستاهاي اطراف اشاره كرده است.