شهید سید محمد تقی شاهچراغ: هدف و مقصودم از جبهه آمدن این است: 1- رضای حق 2- لبیک به ندای امام امت امید مستضعفان جهان 3- آزادی کربلا 4- تکلیف شرعی را اداء کرده باشم... با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج) به اجرا درآید.

Back شما اینجا هستید: نشرح معرفی روستا اماکن قبرستان و گلزار شهدا قبرستان و گلزار شهدا

قبرستان و گلزار شهدا

قبرستان و گلزار شهدا

مزار بسیار بزرگ و روحانی، در حاشیه جاده اصفهان و در ورودی روستا است که اموات روستای فخرآباد هم در این مکان مدفون هستند. نکته مورد دقت این است که هر طایفه و فامیل نقطه ای را به خود اختصاص داده ودر مورد شهیدان هم چنین امری استثنا نشده است. البته هم اکنون به همت بنیاد شهید انقلاب اسلامی مرقد شهیدان مدفون در روستا مسقف گردیده است. همچنین مزار عارف عامل مرحوم حجت الاسلام کربلائی سید طاهر شاهچراغی که زیارتگاه عاشقان و ارادتمندانش مي باشد در این قبرستان وجود دارد که مریدانش از دامغان و روستاهای اطراف با اعتقاد فراوان به زیارتش می آیند.

 

یک قبرستان قدیمی هم در کنار مقبره نیک زن بوده که در زبان مردم روستا به قبرستان گبرها معروف است و قدمت زیادی داشته ، هنوز هم آثاری از کوزه ها و سفالینه های قدیمی در آنجا پیدا می شود. تعدادی از این کوزه ها و سفالینه ها جهت تزئین در خانه های مردم دیده می شد.